0%

Ogrody w Muszynie

Ogrody w Muszynie

Ogrody w Muszynie

Zapach lawendy, bzu, mięty czy szałwi, bogactwo barw kwiatów, zieleń trawy, szum wody, szelest liści, śpiew ptaków, a wszystko to na wyciągnięcie ręki w ogrodach sensorycznych znajdujących się zaledwie 50 metrów od ośrodka.

Ogrody te są miejscem oddziaływującym na wszystkie zmysły. Podzielone są na strefy : smakową, dotykową, zapachową, słuchową, wzrokową, dźwiękową. Są tam alejki spacerowe i ścieżki rowerowe.

Do tego strumień z kaskadami, platformy widokowe, altanki i urządzenia do ćwiczeń dla seniorów, 11,5-metrowej wieża, z której rozpościera się widok na Muszynę.

Ogrody greckie (Ogród miłości)

Dwa stawy rekreacyjne, plaża z kamiennych płyt, alejki i ścieżki spacerowe, kąciki wypoczynkowe z ławeczkami oraz dziesięć unikatowych figur z piaskowca, przedstawiających muzy, bogów greckich i pory roku. Tak wygląda “Ogród Miłości” – Nawiązują one do pierwszych uzdrowisk, jakimi były w starożytności łaźnie rzymskie i greckie . Antyczne łaźnie znajdowały się w pobliżu oliwnych gajów, poprzecinanych ścieżkami, wzdłuż których stały stelle – wota wdzięczności za uzdrowienia. – Nieodłącznymi elementami ogrodów i łaźni były posągi bogów. Ogród zajmuje powierzchnię 27 tys. metrów kwadratowych w bezpośrednim sąsiedztwie pijalni wody mineralnej “Antoni”. Ogród warto odwiedzić zwłaszcza wieczorową porą. Barwne iluminacje świetlne, gejzery w stawach oraz muzyka świerszczy tworzyą unikalny klimat iście antycznej sztuki. Wrażenie to potęgują rzeźby wykonane przez Witolda Czopowika, twórcę prac sakralnych i świeckich, w tym rzeźb klasycznych (m.in. Pieta do kościoła w Komorowie) oraz Edwarda Jelińskiego, autora dzieł historycznych i sakralnych (m.in. pomnik króla Jana III Sobieskiego z Marysieńką w warszawskim Wilanowie). Zobaczyć można rzeźby symbolizujące cztery pory roku, figury Adonisa, Hebe, Talii, Antiope, kaneforę (dziewczynę niosącą naczynie) oraz najbardziej kontrowersyjną – niewolnicę.

Ogrody biblijne w Muszynie

To największy pod względem obszaru tego typu obiekt w Polsce. zajmujących powierzchnię powyżej jednego hektara. Ogrody Biblijne jest to miejsce medytacji, modlitwy, dialogu oraz wypoczynku. 

Gorejący krzew, Grób Pański, winnica czy miniatura świątyni Salomona to jedynie część którą można w nich zobaczyć.

Ogrody Biblijne utworzone są w konwencji trzech świątyń: Jerozolimskiej, kościoła świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny i kościoła czasów mesjańskich. Jest pięć ogrodów: historii zbawienia, krajobrazów biblijnych, nauki proroków, dziecięcy Ogród Biblijny i Ogród zakochanych a w przyszłości Areopag biblijny.

+

Search Room

Wymagane pola *